Vinila grīdas

Vinila grīdas ir paredzētas tiem, kas vēlas, lai grīda kalpotu ilgi un neprasītu īpašas rūpes. Tās ir piemērotas gandrīz visām telpām sākot no vannas istabas līdz lidostai. Vinila grīda ir lietojama virtuvēs, koridoros, istabās, ārsta praksēs, tirdzniecības telpās, klientu apkalpošanas zālēs, vai jebkurās citās mājas vai komercplatībās. Ļoti praktiska izvēle telpās, kur uzturas mājdzīvnieki.

Īpašības

Minimāla kopšana, elastīgs un pret berzi un triecieniem izturīgs virsmas pārklājums, kas absorbē soļu troksni, mitruma noturība, teicama siltuma caurlaidība, ieklājot uz siltajām grīdām, un viegla ieklāšana – tās ir galvenās priekšrocības.

Vinila grīdu uzbūve

Vinila grīdas sastāv no dažāda izmēra loksnēm, kuras montē vai nu pielīmējot pie pamatnes vai savienojot savā starpā ar “click” savienojumu. Vinila loksnes pamatne sastāv no elastīga vinila, kas pastiprināts ar šķiedru. Virs tās ir dekoratīvais raksts, kam virsū uzklāta caurspīdīga nodilumizturīga aizsargkārta. Wicanders, kā jau korķa grīdu ražotājs, vinila grīdas pamatnē ir papildus iestrādājis korķa starpslāni, kas padara grīdu siltāku. Šādu materiālu izmantošana padara vinila grīdas 100% drošas pret mitrumu un ūdeni. Savukārt aizsargslānis padara virskārtu ļoti nodilumizturīgu un variējot ar tā biezumu ražotāji ir panākuši piemērotību dažādām slodzēm, sākot no mājas līdz vislielākajai noslodzei sabiedriskajās telpās.

Dizains

Kā jebkura moderna grīda arī vinila grīda ir piesātināta ar visiem dizaina jauninājumiem, kas tai ļauj izskatīties lieliski:

Ir pieejamas gan koka gan akmens virsmu imitācijas

Labākajās grīdās ir iestrādāta “matching structure” tehnoloģija, kas nozīmē to, ka dēļa izskats saskan ar tās virsmas struktūru. Respektīvi, ja uz virsmas ir redzams zars, tad to var gan sataustīt kā zaru, gan redzēt tā virsmas reljefu pret gaismu.

Ir pieejami dizaini ar gludu lokšņu savienojumu vai arī ar fāzītēm lokšņu malās. Ar šo risinājumu ir panākts tas, ka vinila grīda izskatās pēc īstas dēļu grīdas vai flīzēm.

Spīduma – matējuma maiņa piedod grīdai dziļuma efektu.

Lokšņu izmēri ir taisnstūra, rombveidīgi un kvadrātveida, lielāki un mazāki. Dizainiski piemērojami jebkuram interjeram.

Ieklāšana

Līmējamās vinila grīdas parasti izmanto sabiedriskajās un liela izmēra telpās, kur grīdai nepieciešama palielināta nobīdes pretestība. Savukārt ar “click” sistēmu savienojamās grīdas ieklāj uz speciāli paredzēta apakšklāja, loksnes sastiprinot kopā tikai savā starpā. Galvenā prasība abiem ieklāšanas veidiem – līdzena pamatgrīda.

Pēdējā laika ļoti populārs jauninājums ir līmējamo vinila grīdu ieklāšana uz pašlīmējoša apakšklāja. Šī ieklāšanas metode ir tik laba jo tā ir:

  • visātrākā,
  • iespējams ieklāt vinilu arī uz ne visai līdzenām pamatnēm (piemēram uz flīzēm)
  • ļoti droša, jo nevar atvērties šuves, kā, piemēram, tas var notikt ar “Click” vinilu
  • taupa pircēju naudu. “Click” vinils maksā tikpat cik līmējamais kopā ar pašlīmējošo apakšklāju

Piederumi

Labākie ražotāji katram tonim piedāvā pieskaņotas krāsas grīdlīstes, kā arī nepieciešamos aksesuārus sliekšņu un pakāpienu apdarei. Protams, ir pieejami arī vinila grīdu kopšanas un atjaunošanas līdzekļi.