Siltās grīdas

Neredzamie labumi

Apsildāmās grīdas dod ne tikai komfortu, bet ir arī ekonomisks risinājums mājas apkurei un jūsu veselībai. Izmantojot apsildāmās grīdas telpās būs:Tīrāks gaiss un vide – parasti uz apsildāmās grīdas nav putekļu, salīdzinot ar konvekcijas radiatoriem apkurināmām mājām. Tas ir ļoti noderīgi cilvēkiem ar alerģijām. Bez tam ir arī vieglāk iztīrīt telpas, jo nav nepieciešams tīrīt grūti pieejamās vietās aiz radiatoru caurulēm un tml.

Zemākas enerģijas izmaksas – lai nodrošinātu to pašu komforta līmeni, ir pietiek ar 2 ° C zemāku temperatūru ar apsildāmo grīdu. Tas tiek sasniegts pateicoties tam, ka uzsildītās grīdas silda gaisu, turklāt temperatūra ir vienmērīgi sadalīta visā telpā.

Vieglāk plānot interjeru – interjera elementus var novietot jebkur telpā, radiatori neierobežo brīvu telpas izmantošanu.

Kādus grīdas segumus var izmantot uz apsildāmajām grīdām?

Parasti uz apsildāmajām grīdām klāj dažāda veida flīzes, kas nodrošina ļoti labu siltuma atdevi. Taču flīzēm ir arī mīnusi. Tad, kad grīda netiek apsildīta, jārēķinās ar akmens aukstu grīdu, flīzes ir cietas, tādēļ tās mēdz ieplīst vai plīst uz tām nokritušie trauki. Izmantošanai uz siltajām grīdām ir derīgi gandrīz visi Parketa Sala sortimentā esošie grīdas segumi. Vienīgi masīvkoka grīdas dēļus neiesakām izmantot uz apsildāmajām grīdām. Visi divslāņu un trīsslāņu parketa veidi, lamināts, daudzas korķa grīdas un vinila segumi ir piemēroti siltajām grīdām. Lai ieklātu kādu no grīdas segumiem uz siltās grīdas, ir svarīgi, lai grīdas sistēma nepārsniedz optimālu siltuma pretestības koeficientu, kas ir 0,15 m²K / W. To aprēķina, summējot grīdas seguma un apakšklāja siltuma pretestību. Piemēram, ja jūs gribat ieklāt lamināta grīdu vai parketu, jums vajadzēs pieskaitīt klāt apakšklāja siltuma pretestību. Ja summa nepārsniedz optimālo koeficientu, šādu sistēmu var droši izmantot. Tāpat ir ļoti svarīgi, lai apsildāmās grīdas virsmas temperatūra nepārsniedz ražotāju noteiktās vērtības. Parasti, robeža ir aptuveni 26-27 ° C, atkarībā no pārklājuma. Optimāli, patīkama grīdas virsmas temperatūra ir ap 23-24 ° C. Paklāji un grīdsegas, kas uzklāti virsū grīdas segumam, uzkrāj siltumu, kā rezultātā virsmas temperatūra var pārsniegt atļauto normu. Tādos gadījumos būtu jānodrošina mazāku, 20-22 ° C virsmas temperatūru. Mitruma izolācijas plēvi zem grīdas jāizmanto jebkurā gadījumā.

Kā aprīkot apsildāmu grīdu?

Iespējams, vissvarīgākais aspekts klājot grīdu uz apsildāmajām grīdām, ir virsmas sagatavošana. Ir svarīgi stingri ievērot zemgrīdas apkures sistēmas ražotāja norādījumus sistēmas uzstādīšanai. Vēlāk, pārliecinieties, ka:

Ir pagājis pietiekami ilgs laiks un betona pamatne ir izžuvusi. Parasti tas prasa ne mazāk kā 2 mēnešus.

Pamatnes līdzenums – atļauti līdz 2 mm lieli nelīdzenumi, mērot jebkurā virzienā ar 2-m vadulu vai līmeņrādi, jebkurā istabas vietā.

Betona virsmas mitruma saturs nepārsniedz 1,8% CM.